sistre cila

Parkelerinizin uzun ömürlü olması için cilalamayı ihmal etmemeniz gerekemektedir. Ancak cilalama işlemi nasıl olacak? Bu konuda biraz bilgi sahibi olmanız yararınızadır. Tabi ki siz cila yapmayacaksınız, eğer cila konusunda uzman, ya da bu işe meraklı değilseniz. Ancak unutmayın ki her ev sahibi, evine giren ustaların denetçisidir. Ev sahipleri çoğu zaman işgüzar ustaların kurbanı olurlar. Malesef her konuda kolaya kaçan bir millet olduğumuz için de, işini üstünkörü yapan usta çok. Bu nedenle evinize usta çağırmadan önce, biraz araştırma yapmalı, ve ne nasıl olmalı öğrenmeniz sizin için son derecede faydalı olacaktır. Aksi halde yapacağınız masraflar boşa olacağı gibi, eviniz daha uzun süre inşaat alanı görünümünde kalabilir.

 • Yüzeyin en geniş en ve boyu ölçü olarak alınıp hesaplanır.
 • Süpürgelikler yüzeyin ölçülmüş m2’sinin %15 olarak hesaplanır ve ölçüye eklenir.
 • Tamirat bölgeleri ayrıca fiyatlandırılır. (Yeni parke ya da yeniden parke döşenmesi kastedilmektedir)
 • Tüm parke yüzeyi 40 lık parke zımparası kullanılarak makine ile bir kat zımparalanır.
 • Tüm parke yüzeyi 80 lik parke zımparası kullanılarak makine ile ikinci kat olarak zımparalanır.
 • İkinci zımparanın tozuna yapıştırıcı girilerek macun haline getirilir ve parke aralıkları varsa çatlakları ve boşlukları doldurulur.
 • Tüm parke yüzeyi 120 lik parke zımparası kullanılarak makine ile üçüncü kat olarak zımparalanır.
 • Süpürgeliklerin makine giremeyen 5cm’lik bölümü spiral ile zımparalanır.
 • Süpürgelikler el ile zımparalanır.
 • Tüm tozlar alındıktan sonra dolgu verniği uygulaması yapılır. (Eğer parkeye boya isteniyorsa, bu aşamada boya yapılır. Boya, markası ve kalitesine bağlı olarak iki ya da üç kat yapılacaktır.)
 • Yüzey ince zımpara ile zımparalanır ve tozlar temizlenir.
 • Birinci kat cila vurulur.
 • İkinci kat cila vurulur.
 • Makine ve malzemelerin nakliyesi ile işlem tamamlanır.Parke cila işlemleri’, ‘Güvenli ve sağlıklı parke cilası Sayerlack Linea Blu su bazlı parke cilası, gerek uygulayanları gerek kullananları, solvent bazlı parke cilalarının getirdiği sağlık sorunlarından korur. Özellikle havalandırmanın yetersiz olduğu mekânlarda ve geniş yüzeylerin cilalanmasında, solvent bazlı ürünlerin, uygulama sırasında ve uygulama sonrasında buharlaşması ciddi sakıncalar yaratır. Bu yüzden, cila uygulayan kişilerin sağlıklı bir çalışma yapabilmesi ve kullananların rahatsızlık duymamaları için Sayerlack Linea Blu Su Bazlı Parke Cilası tek çözümdür. Sayerlack Linea Blu parke cilasının özellikleri Kullanan kişinin sağlığına zarar vermez ve uygulandığı mekânlarda rahatsız edici, kalıcı koku bırakmaz. Kullanımı kolaydır. Fırça ile iki astar ve iki son kat cila uygulanır. Sert ve dayanıklıdır. Aşınmaya ve çizilmeye karşı dirençlidir.

Parkenin yüzeyini besleyip zenginleştiren yarı parlak bir ciladır. Bakım işlemi basittir ve aynı ürünle gerçekleştirilebilir. Metal aksamda kararma ya da renk değişikliğine neden olmaz. Sayerlack Linea Blu Parke Cilası, parke zeminler için geliştirilmiştir. Çok yönlülüğü ve kullanımının basitliği, onu tüm “kendin yap işleri için uygun kılar. Sayerlack HU 3050 astar ve HP 3040 son kat cila uygulaması Parkenin yüzeyini tamamen temizleyin ve 120/150 numara zımpara kağıdıyla zımparalayın.

Parkedeki tüm delikleri ve ek yerlerini doldurun. Macun kuruduktan sonra fazla macunu temizleyin. Doldurma işlemi iki kat astardan sonra da yapılabilir. HU 3050 astarı doğrudan parke üzerine %10 oranında su ile incelterek iki kat uygulayın. Her katın arasında 1-2 saat bekleyin ve arada zımpara yapmayın. rnBir gece bekleyin. Parkenin görünümünü zenginleştirmek ve HP 3040 son kat cilanın yapışmasını sağlamak için HU 3050 astarı 150/180 numara zımpara kâğıdı ile zımparalayın. HU 3050 astarın üzerine HP 3040 son kat cilayı fırça ile iki kat uygulayın. Birinci kat cila %10 oranında su ile inceltilerek uygulanır, ikinci kat cilanın su ile inceltilmesine gerek yoktur.

Katlar arasında 1-2 saat bekleyin ve arada zımpara yapmayın. Parkeyi renklendirmek isterseniz Sayerlack AC 1400 su esaslı renk serisi kullanın. Kullanılmış fırça ve diğer aletleri su ile, kurumuş cila artıklarını ise asetonla temizleyin. Dikkat Astar ve cila uygulamasında katlar arasında bekleme süresi iki saati aşarsa en az 4 saat beklenmeli ve zımpara yapıldıktan sonra ikinci kat uyulanmalıdır. Cilalı parke zemine, uygulamadan bir gün sonra basılmalıdır. Cilalı zeminin üzerine halı yaymak veya temizlik yapmak için l hafta beklenmelidir. Cilalı zemin amonyak içeren temizlik malzemeleriyle silinmemelidir.

Sayerlack su bazlı cila donmaya karşı korunmalı ve 5°C’nin altındaki sıcaklıklarda kesinlikle saklanmamalıdır. Cila 10°C’nin altındaki sıcaklıklarda uygulanmamalı ve kurumaya bırakılmamalıdır. İnceltme için içme suyu kullanılmalıdır. Umarım bu bilgiler sizin için faydalı olur. Cilalama işleminin önemi kadar cilanın korunması da önemlidir. Yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat ederseniz, cilalarınız ve dolayısıyla parkeleriniz daha uzun ömürlü olacaktır.