Mesaj Öğesi düz

Tımberlant parke ile düz yüzey parke arasındaki farklar nelerdir ?

laminat parke

Tınberlant parke ile düz yüzey parke arasındaki farkları sıralayacak olursak ;

  • Tımberlant laminat parkenin yüzeyi pütürlüdür.
  • Tımberlant laminat parke, düz yüzey laminat parke ürününe göre daha güvenli tutunma sağladığı için kayma azalır.
  • Tımberlant laminat parke yüzeyinin daha çabuk aşınacağı görüşünde olan parkeciler de vardır. Günümüzde düz yüzey laminat parke üretimi yok denecek kadar azaltılmıştır.
  • Tavsiyemiz  tımberlant yüzey laminat parke ürünü almanızdır.

Laminant Parkeden önce zeminin hazırlanması

zemin-uygulama

Değerli Müşterilerimiz Laminant parke yaptırmadan önce zeminin döşenecek olan parke için hazırlanması gerekmektedir. Laminat parke dekorasyonu yapılacak zeminin düz olması gereklidir. Kabul edilebilir hata oranı; 1 metre tülde en fazla 1-2 mm kot farkı olabilir. 1-2mm den fazla bozuk zeminlerde laminat parke montajı yapılamaz.

Laminat parke dekorasyonu yapılacak zemin sağlam olmalıdır. Zeminimiz ne kadar düz olursa olsun ilerleyen yıllarda, zemin zayıflık nedeniyle bozulacak bir yapıya sahipse, üzerine laminat parke montajı yapılamaz. Önce zeminimizi güçlendirip, sonra laminat parke montajı yapılmalıdır. Laminat parke dekorasyonu yapılacak zeminimizde, rutubet ve su yalıtım sorunu olmamalıdır. Bu tip problemler laminat parkemizde şişme ve kabarmalara neden olabilir. Öncelikle bu sorunların giderilmesi gereklidir. Laminat parke dekorasyonu yapılacak zeminde çürüyecek herhangi bir malzeme olmamalıdır. Örneğin halıfleks zemin üzerine laminat parke yapılamaz. Devamını Oku…