Mesaj Öğesi Ahşap Süpürgelik

Laminat Parke Şilte Çeşitleri

parke-şiltesi

Laminat parke ürününün ömrü montajda kullanılan şilte kalitesi ile doğru orantılıdır. Kalitesi düşük şilte kullanıldığında, şiltemiz zamanla deformasyona uğrayabilir. Asli özelliklerini kaybeden şilte ürünü beton nemi ve rutubetini geçirerek laminat parke ürününde şişme ve deformasyonlara neden olabilir. Laminat parke piyasasında yaşanan rekabet şilte imalat kalitesini düşürdü. Laminat parke satın alacak müşterilerin ürün kalitesi ile ilgilenmemesi, sadece piyasa fiyat analizi yapması şilte kalitesini çok etkiledi. Üretici fabrikalar çok ince yâda kalın olduğu halde gramajı düşük şilteler üretmeye başladılar. Şilte ürünü laminat parke montajı yapılacak zemin üzerine yalıtım amaçlı kullanılır. Nem ve rutubet yalıtımını sağlar. Laminat parke ürününe esneklik kazandırır. Şilte ürünü ile kazanılan esneklik, oluşabilecek çıtırdama sesini azaltır.

0,5 mm ile 5 mm kalınlığı arasında şilte ürünü çeşitleri vardır. Şilte kalınlığı arttıkça fiyat ve kalite o oranda artar. 2 mm şilte üreticiler tarafından önerilmektedir. 5 mm kalınlığında ki şilte montaj yapılacak zemindeki olası küçük hataları da bertaraf eder. Devamını Oku…

Mekanların Makyajı Süpürgelikler

supurgelik Dekorasyon ve tasarım aşamasında pek çok fazla önenmesede aslında en önemli ayrıntılardan biridir süpürgelik. Eskiden olduğu gibi tek tip süpürgelik üretimi imalatı yapılmıyor. Ahşap başta olmak üzere Pvc ve Alüminyum süpürgelikler son yıllarda oldukça revaçta. Yüzler model uygulanabilme özelliğinin yanında isteğe göre de süpergelik üretimi yaptırmak mümkün. Süpürgelik deyin insanların ilk aklına gelen kapıların altına monte edilen süpürgelikler geliyor. Özellikle dükkanlarda ve ofislerde kullanıyor tamamen kullanış alanları farklı. Yer kaplaması ile duvarınız bitişdiği noktada uygulanmış dekoratif bir süpürgelik eşsiz bir görsel show sunar adeta çok yakında süpürgelik modellerimize menüden ulaşabilirsiniz.