parke kilitKilitli laminat parke sistemi ve özellikleri nelerdir?

Kilitli laminat parke ürünü montajı kolay ve basittir. Kilitli laminat parke ürünü montajında yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur. Kilitli laminat parke ürünü istendiği zaman sökülüp montajı tekrar yapılabilir. Bir yerden diğer bir yere taşınabilir. Kilitli laminat parke ürününün tamiri çok basittir. Zarar gören laminat parke paneli değiştirilebilir.

Açma ve aralanma oluşmuş laminat parke ürünü, duvar diplerindeki süpürgelikler sökülerek. Çektirme demiri ile tekrar eski haline getirilir. Açma ve aralanmaların tamiratı yapılabilir.Günümüzde laminat parke piyasasında satılan kilitli laminat parke ürünüdür.

Laminat parke ürünü imalatında en çok kullanılan kilit sistemleri hangileridir?

Günümüzde laminat parke üretiminde “kilitli sistem” tercih edilmektedir. Laminat parke fabrikaları birçok parke kilit sistemi geliştirmişlerdir. Laminat parke fabrikalarının tercih ettikleri kilit sistemleri. 45 derece kilit sistemi; Laminat parke 45 derece açı ile kilitler istenen doğrultuda yerleştirilerek montaj yapılır. Laminat parke paneli kilitlendikten sonra çakma gerekmez.

Çakma kilit sistemi; Laminat parke kilitleri istenen doğrultuda yerleştirildikten sonra plastik takoza çekiç ile vurularak montaj yapılır.

Her iki sistemde sağlıklıdır. Önemli olan kilit sistemleri değil, genel kilit yapısındaki kalitedir.